Zamrzovanje testa za pizzo

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

tema odprta - 16. jan 2006 10:11 | ogledi: 29.688 | odgovori: 11

Zanima me, ali ima kdo izkušnje z zamrzovanjem testa za pizzo. Moj nečak ima zelo rad pizzo in ponavadi se spomni zanjo ravno takrat, ko ni časa za pripravo testa. Zato me zanima, ali kdo ve, če se da zamrzniti testo. in če mora biti prej vzhajano.

Lp

lenčika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. jan 2006 10:20

lenčika, jaz - če se mudi - testa nič ne vzhajam. Samo zamesim ga, raztegnem in kar nadevam. Potem pa v mrzlo peč s tem in testo vzhaja kar med peko. Vedno je drobro. tjas

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

16. jan 2006 12:29

lenčika, kako zamrzniti pripravljeno testo, tudi mene zanima. Pri nas se zgleda vedno mudi, saj raztegnjenega testa ne vzhajam še 1x, ampak samo obložim. Tako testo vzhaja samo enkrat, takrat ko jaz pripravljam sestavine. Pa je vedno OK. Natassa

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. jan 2006 13:31

Testo takoj po pripravi embaliramo in zamrznemo. Vzhaja potem, ko se odtaljuje. Je pa res, da je Natassin postopek veliko hitrejši. Če veš, da boš pekla pizo za kosilo (oziroma veš, da bi vnuk rad jedel pizo), vzameš testo iz zamrzovalnika pred odhodom v službo in ko prideš domov, samo raztegneš, obložiš in hop v vročo pečico. lp Julija

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. jan 2006 15:06

Pri nas se je zgodilo, da smo naredili pizzo in je nismo spekli. S pekačem vred jo je babi zapakirala v veliko vrečko in v skrinjo. Ko pa je komu izmed nas zadišala smo jo dale zmrznjeno direktno v pečico, se pa ne spomnim ali je bila mrzla ali vroča. Ko delamo pizzo jo damo za moža v hladilnik, kjer počaka, dokler ne pride s službe, potem pa v pečico. To se super obnese. marelica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jan 2006 15:42

tudi kruh, že oblikovan, ampak samo 1x vzhajan, se da lepo zmrznit, sploh ni ptoblema, samo pametno je, da testo že prej zvaljate, da ne bo potem treba odmrzovat in še valjat, tako lahko kar zmrznjenega nadevate in hop v pečico. se obnese. Sicer pa tudi jaz delam kot Nataša. Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. jan 2006 15:51

Jaz pa imam na zalogi vedno predpečeno kupljeno testo za pico, tudi zamrznem ga in potem obložim kar zamrznjenega in dam peči. Če pa zamrzuješ testo kot hlebček, je verjetno prej zamešano sveže, kot pa se hlebček stali. To samo ugibam, ker sem hlebčke imela samo enkrat zamrznjene in otroci niso mogli dočakat pice, od takrat tega ne delam več. Mogoče je bogokletno, ampak mojim je tisto kupljeno dobro, še boljše pa, ko pice naročimo v soseščini, v eni piceriji...Mamamia mamamia

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

16. jan 2006 19:26

Rustici, a ne, Mamamia? lunacka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. jan 2006 19:32

Lunacka, kako pa veš, da sem iz Radvanja? V Rustico gremo sicer kdaj kaj pojest, tam imajo super carpaccio in njoke s smetano (ki jih zdaj seveda ne smem , za pico nam pa je Mlada lipa bližje, če se že sin na poti iz mesta ne spomni in gre k Verdiju. Trenutno nisem na tekočem s picami, ker jih tudi ne smem jesti (razen robov, ki so brez nadeva, te pa imam tako najraje...). A nisva midve že enrkat eno rekle na računa RAdvanja, pa Pliberška? Mamamia mamamia

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

16. jan 2006 21:51

Malo sem sklepala glede na tvojo izbiro gostilne za Kul srečanje (kjer me na žalost ni bilo) in ostalega, kar nam zaupaš ... Moj dragi je namreč tudi tam blizu doma (oziroma je bil, ker sem ga privabila v Ljubljano in kadar greva k njegovim domov velikokrat pristaneva tudi v Rustici, ki ima zame najboljše pice v vesoljni Sloveniji). Glede Radvanja in Pliberška se pa še nisva pogovarjali. Lep pozdrav iz Ljubljane! lunacka

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

16. jan 2006 22:06

Jaz sem tudi že zamrzovala sveže pripravljen pizze na pekaču. Te potem samo romajo v vročo pečico (praktično za otroke, ko pridejo iz šole). Tudi druga varianta z polpečenim testom (naredim in spečem ga sama) je morda še bolj uporabna, ker potem nimam celih pakačev v zamrzovalniku. Polpečeno testo potem, ke je zamrznili preložim v vrečke in nazaj v zmrzovalno. Potem pa kar zmrznjeno obložimo in spečemo. Največkrat pa imam na zalogi kupljeno testo (tisto v hlebčkih), ki ga potem odtajamo v mikrovalovki in je 123. O postopku pa sem se ravnokar razpisala na forumu. Obožujemo pizze! mojka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti